صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیان

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیانمدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان در سال 1400 را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گودرز کریمی فر، درباره آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان، اظهار کرد: طی یک سال اخیر، براساس تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی، موفق شدیم در اقدامی کم نظیر، تعداد 43 هزار و 775 واحد را در 251 شهر برای فرهنگیان واجد شرایط، جذب کنیم. فرآیند تعریف شده برای تامین مسکن فرهنگیان، طی یک پروسه 3 ساله برنامه‌ریزی شده است که تامین و تخصیص170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان، در دستور این فرآیند است.

کریمی فر گفت: تاکنون 22 هزار فرهنگی در حال افتتاح حساب، تکمیل موجودی و اتصال به پروژه هستند، به طوری که می‌توان گفت: واحدهای تخصیصی این همکاران تعیین تکلیف و مشخص شده است.

وی اضافه کرد: پیش بینی ما، واگذاری بخشی از واحدهای تخصیصی و جذب شده فرهنگیان، در سال1400 است و در برنامه‌ریزی‌های اولیه، امیدواریم تعداد زیادی از واحدهای مذکور، تحویل فرهنگیان شود.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای حمایت از منابع مالی و آورده اولیه فرهنگیان، از طرف آموزش و پرورش، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط، مبلغ 40 تا 50 میلیون تومان تسهیلات ثانویه حمایتی کم بهره، با کارمزد 12 درصد بدون تشریفات، سپرده گذاری، مسدودی، وثیقه ملکی به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. همچنین از طرف بانک عامل (بانک مسکن) علاوه بر تسهیلات ثانویه آموزش و پرورش تا سقف 150 میلیون تومان وام به فرهنگیان واجد شرایط، پرداخت می‌شود.

 

منبع:آموزش و پرورش
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 567
پنجشنبه 28 اسفند 1399 ساعت : 7:50 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

407
مطلب
+ 9
افراد آنلاین
+1,214
بازدید امروز
2,619
بازدید دیروز
39,714
بازدید ماه
3,367,767
بازدید کل
یکشنبه 24 تیر 1403
تقویم روز