صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟

سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟


وزیر آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید و ارائه آموزش‌ها به دانش‌آموزان توضیحاتی داد.

به گزارش صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی درباره نگرانی خانواده‌ها برای برگزاری آزمون‌های حضوری دانش آموزان مقطع نهم و دوازدهم گفت: سالی که گذشت برای معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها بسیار سخت بود که با لطف خدا گذشت.

وی گفت: قطعا هیچ چیزی جایگزین کلاس‌های حضوری و ارتباط چهره به چهره دانش آموزان با معلمان نیست، اما ما ناگزیر بودیم برخی آزمون‌ها را حضوری برگزار کنیم که قطعا با افت کیفیت همراه است.

وزیر آموزش و پرورش درباره تدابیر جبران افت کیفیت آزمون‌های دانش آموزان افزود: در طراحی سوال به این مساله توجه شده است و همچنین در انتخاب حجم کتاب‌های درسی هم مورد ملاحظه قرار دادایم. ۱۲ پایه تحصیلی داریم که فقط در دو پایه آزمون حضوری برگزار می‌شود و در سایر پایه ها، غیرحضوری است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: دانش آموزان دو مقطع نهم و دوازدهم از این جهت حضوری آزمون می‌دهند که آینده آن‌ها مورد نظر ماست و هیچ روش معتبری نداریم که آزمون را غیرحضوری برگزار کنیم. دانش آموزان پایه نهم باید در رشته‌های تحصیلی مختلف توزیع شوند و ما نیاز به یک شاخص معتبر داریم که عادلانه باشد که جز از طریق آزمون حضوری میسر نیست، از طرف دیگر آزمون پایه دوازدهم هم اعتبار مدرک تحصیلی و پایان یک دوره ۱۲ساله است و باید حضوری برگزار می‌شد.

وی عنوان کرد: به لحاظ بهداشتی هم تابع دستورالعمل‌های وزارت بهداشت هستیم، ستاد ملی کرونا بررسی کرده و در همین شرایط اجازه برگزاری آزمون‌ها را داده است.

حاجی میرزایی در پاسخ با این سوال که سال تحصیلی جدید حضوری خواهد بود یا خیر؟ افزود: قطعا همه تلاش ما بر این است که سال آینده آموزش‌ها حضوری باشد و دنیا به این نتیجه رسیده است که اگر در ابتدای کرونا تاکید شده بود مدارس را تعطیل کنند حالا باید به هر طریقی که هست مدارس را باز کنیم.

وزیر آموزش و‌پرورش گفت: مدرسه و معلم جایگزین ندارد و هیچ راه و روشی نمی‌تواند جایگزین نقش آموزش چهره به چهره دانش آموزان باشد که امیدواریم بتوانیم با اولویت بندی واکسیناسیون فرهنگیان زمینه شروع سال تحصیلی جدید را فراهم کنیم.

حاجی میرزایی درباره اولویت واکسن فرهنگیان گفت: ابتدا اولویت اصلی کادر درمان بوده، بعد اولویت با افراد در معرض خطر با سنین بالاست یا افراد دارای بیماری زمینه‌ای و حالا هم اولویت واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال است که به تدریج اولویت‌های بعدی بررسی می‌شود.

منبع:پانا
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 364
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 ساعت : 18:39 ب.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

407
مطلب
+ 19
افراد آنلاین
+1,949
بازدید امروز
4,007
بازدید دیروز
120,314
بازدید ماه
3,215,640
بازدید کل
چهارشنبه 09 خرداد 1403
تقویم روز