صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   ادامه روند واکسیناسیون دانش‌آموزان؛ داوطلبانه به پایگاه‌ها مراجعه کنید

ادامه روند واکسیناسیون دانش‌آموزان؛ داوطلبانه به پایگاه‌ها مراجعه کنید


تهران (پانا) - طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا شد که این روند همچنان ادامه دارد؛ این طرح می‌تواند به کاهش و قطع زنجیره کرونا کمک شایانی کند.

از روز ۵شنبه ۱۵ مهرماه، ۹۵ مرکز برای واکسیناسیون دانش‌آموزان تهرانی آماده شد که از مدارس‌ بودند. پنج‌شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه، حدود ۹۵ مدرسه میزبان تمام دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان برای انجام واکسیناسیون بود.

این مراکز جدای از مراکزی که وزارت بهداشت برای این کار اختصاص داده، آماده و در روزهای پنج شنبه و جمعه، به مراکز واکسیناسیون وزارت بهداشت اضافه شدند.

گفتنی است این موضوع برای گروه سنی تزریق واکسن ۱۲ تا ۱۸ سال و حضور دانش‌آموزان در این مراکز داوطلبانه و اختیاری است. برای حضور در این مراکز نیازی به ثبت اطلاعات در سامانه وزارت بهداشت پیش از مراجعه به مراکز یاد شده نیست و بعد از حضور در مراکز، ثبت اطلاعات انجام شد.

علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا نیز در راستای اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان شهر تهران، از مراکز واکسیناسیون از جمله دبستان شهید دهقان، دبستان معین، دبستان هاجر، دبیرستان فاطمه زهرا، پایگاه تجمیعی واکسیناسیون دبیرستان شیخ بهایی، سالن ورزشی نیکخواه بهرامی و مرکز تجمیعی واکسیناسیون ۱۷ شهریور بازدید کرد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن حضور در پایگاه‌های تجمعی واکسیناسیون دانش‌آموزان استقبال خانواده‌ها از طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان را مطلوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به این که طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا شد، خاطرنشان کرد: بی تردید سرعت و شتاب واکسیناسیون نوجوانان در بازه زمانی کوتاه ‌به کاهش و قطع زنجیره کرونا کمک شایانی خواهد کرد.

به گفته وی اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی نتواند طی این طرح واکسینه شود، می‌تواند در اسرع وقت با مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن کرونا را دریافت کند.

فرمانده عملیات ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن بازدید از پایگاه‌های واکسیناسیون دانش‌آموزی که با همراهی سرپرست معاونت اموربهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد، از نزدیک به ارزیابی نحوه اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان پرداخت. این موضوع در حالی است که روند واکسیناسیون دانش‌آموزان تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه الگوی بازگشایی مدارس تغییری نکرده است و همان الگویی که قبلا طراحی کرده بودیم را اجرا می‌کنیم اظهار کرد: اکنون سیستم‌های نظارت سامانه‌ای بر مدارس را داریم و مدارس به تدریج آماده می‌شوند با مهیا شدن شرایط، رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی، بازگشایی شوند.

کاظمی با اشاره به اینکه ما از هفته گذشته 2 کار خوب با وزارت بهداشت انجام دادیم، افزود: از جمله اینکه ابتدا از شهر تهران آغاز کردیم و مدارسی به عنوان پایگاه واکسیناسیون انتخاب شدند که مورد استقبال دانش‌آموزان و خانواده‌ها قرار گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین خبر داد روز چهارشنبه هفته گذشته دستورالعملی را به کل کشور ارسال کردیم که بر اساس آن از روز گذشته پایگاه‌های واکسیناسیون دانش‌آموزی در تمام شهرهای کشور برابر با ظرفیت و توانمندی شبکه‌های بهداشت شکل می‌گیرند.

وی همچنین اعلام کرد انشالله واکسیناسیون دانش‌آموزان از هفته آینده رشد فزاینده‌ای خواهد داشت.

منبع:پانا




لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 388
یکشنبه 18 مهر 1400 ساعت : 14:15 ب.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

407
مطلب
+ 7
افراد آنلاین
+1,204
بازدید امروز
2,619
بازدید دیروز
39,704
بازدید ماه
3,367,757
بازدید کل
یکشنبه 24 تیر 1403
تقویم روز