صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   تعیین تکلیف نهایی استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی

تعیین تکلیف نهایی استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی


 به گفته وزیر آموزش و پرورش تعهدات ایجاد شده برای استخدام باید سرو سامان پیدا کند، از این رو وضعیت همه افرادی که پیش از سال ۹۲ با ما همکاری کردند، تا بهار امسال نهایی می‌شود، بنابراین تعهدی نسبت به تعهدات گذشته نخواهیم داشت.

محسن حاجی میرزایی در دوازدهمین شماره برنامه تصویری «نگاه هفته» آموزش و پرورش با بیان اینکه زیرنظام منابع مالی یکی از موضوعات اجرایی آموزش وپرورش براساس سند تحول بنیادین است اظهار کرد: این موضوع در حوزه‌های تامین، تخصیص و مصرف منابع موضوع در سال گذشته مورد توجه قرار گرفت. آموزش و پرورش در هر ۳ عرصه باید تلاش‌هایی انجام می‌داد، بنابراین حوزه تامین منابع افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور از ۱۰.۳ به بالای ۱۳ رسیده است از تخصیص بیش از ۱۴۰ درصد از بودجه مصوب خبر داد و اظهار کرد: برای پرداخت مطالبات همکاران، در حوزه تخصیص همه شهرستان‌ها از نظر شاخص‌های کیفی و آموزشی رده بندی و به میزان وضعیت نیروی انسانی و منابع مالی مرتب شده است.

حاجی میرزایی گفت: در حوزه تخصیص منابع برای دستیابی به عدالت، بیشتر تمرکز از نظر نیروی انسانی و منابع مالی به مناطق کمتر برخوردار است.

وزیر آموزش و پرورش به موضوع بهبود وضعیت نیروی انسانی به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه این وزارتخانه براساس سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: در حوزه نیروی انسانی درحال رسیدن به یک آرامش نسبی در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش هستیم.

وی با بیان اینکه تعهدات ایجاد شده برای استخدام باید سرو سامان پیدا کند، افزود: وضعیت تمام افرادی که پیش از سال ۹۲ با ما همکاری کردند، تا بهار امسال نهایی می‌شود، بنابراین تعهدی نسبت به تعهدات گذشته نخواهیم داشت.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: استخدام افراد در آموزش و پرورش پس از سال ۹۲ به این سمت هم از مسیر دانشگاه فرهنگیان و رجایی صورت می‌گیرد که از طریق دانشجو معلم و ماده ۲۸ می‌توانند هر ساله متناسب با وضعیت نیرو جذب کنند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی اخذ شده و روی ضوابط معلمی در دبیرخانه شورای آموزش عالی کار می‌شود تا وضعیت نیروی انسانی آرامش بیشتری پیدا ‌کند گفت: در این صورت نیروها با اطمینان خاطر و امنیت شغلی بهتری می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از مشمولان به شمار می‌روند. حدود دو سوم این نیروها وارد دانشگاه فرهنگیان شده‌اند و مابقی نیز در ماه‌های نخست سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند و همه آنان در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت خواهند کرد.

به گفته وی تمرکز بر اجرای زیرنظام‌های سند تحول بنیادین از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال گذشته و همچنین سال ۱۴۰۰ عنوان است. حاجی میرزایی در این باره گفت: برای اجرای سند تحول ۶ زیر نظام تایید، تصویب و ابلاغ شده است همچنین برای اجرای هرکدام این زیرنظام‌ها یک مسئول تلاش می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه زیرنظام مجموعه‌ای از اهداف، راهبردها و اقدامات است عنوان کرد: این اهداف و اقدامات و راهبردها هم‌وزن نیستند و برخی اولویت بیشتر یا تقدم زمانی بیشتری دارند. همچنین در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر اجرای سند تحول بنیادین است که ۵ تحول اساسی نیروی انسانی، برنامه درسی ملی، مدرسه و دانش‌آموز، نظام سنجش و ارزشیابی در اولویت امور قرار دارند.

حاجی میرزایی اعلام کرد استمرار آموزش در بستر شاد و فضای مجازی و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای شروع سال تحصیلی و به پایان بردن سال تحصیلی جاری از دیگر مواردی است که در سال ۱۴۰۰ به طور ویژه به آن پرداخته می‌شود.

به گفته وی یکپارچه سازی سامانه‌ها که اسفند سال گذشته به پایان رسید، در حال تست شدن است. همچنین برای سند دار شدن املاک آموزش و پرورش تعیین اولویت شده که با توافقات سازمان ثبت اسناد و بنیاد مسکن قرار شد همه دفاتر و همه املاک دارای سند خواهند شد.

منبع:پانا
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 463
سه شنبه 31 فروردین 1400 ساعت : 19:04 ب.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

406
مطلب
+ 10
افراد آنلاین
+540
بازدید امروز
4,092
بازدید دیروز
40,812
بازدید ماه
3,043,579
بازدید کل
شنبه 25 فروردین 1403
تقویم روز